Příklady realizovaných projektů

 

Popis projektu Výběr z použitých prvků

Zakladače kmene pro sklářské pece, hladinoměry

Soubor sklenic Claudia - Crystalex

České sklárny po velmi smutném roce opět ožívají. Je to dobrá zpráva nejen pro skláře, ale i pro nás.

Právě na sklářství má naše firma úzkou vazbu a tím pádem i mnohaleté zkušenosti. Jsme dodavatelem softwarových řešení a komponent například pro firmu   GLASSMECH,  vyrábějící zejména zakladače a hladinoměry, které spolehlivě pracují nejen v Čechách (Crystalex, Preciosa Ornela, Crystalite Bohemia aj.), ale v řadě dalších zemí Evropy i světa (Německo, Švýcarsko, Kanada, Saudská Arábie, Rusko, Čína, Sri Lanka...).

Hladinoměry dosahují přesnosti ±0,1mm při měřicím rozsahu ±10mm až ±50mm. Výstupním signálem je proudová smyčka 4-20mA.

Zakladače (žaluziové, vibrační) jsou vyráběny dle požadavku zákazníka a stejně tak je vyvíjen i řídící software. Umožňují sypat kmen i střepy automaticky dle nastaveného programu v závislosti na požadované hladině. Množství vsázky, poměr střepů a kmene či výška hladiy se ukládá do paměti, případně se předává nadřazenému systému pro další zpracování. Ovládání zakladačů a hladinoměrů je samozřejmě pomocí dotykového displeje.

Opět se prokazuje vysoká spolehlivost automatizačních prvků OMRON v ne právě ideálním prostředí sklářských provozů.

PLC:
CPM1A
CQM1
CJ1M
Měniče:
CIMR-J7
Terminály:
APT Micro, APT40
NT21

Řízení galvanizace

Lustr

Kamenicko-šenovská pobočka firmy Preciosa-Lustry nás před časem oslovila se žádostí o pomoc se špatně fungujícím systémem řízení galvanizační linky. Po prozkoumání stávajícího programu se ukázalo, že upravit jej tak, aby byl funkční a spolehlivý nebude možné, nicméně linku se opět rozběhnout podařilo.

Pro vyřešení všech problémů bylo však třeba začít stavět řídící program od základů. A protože se nesnažíme jen "naprogramovat PLC" podle toho, jak to fungovalo dřív či jak byl zákazník zvyklý, pohlížíme na proces v širších souvislostech. Výsledkem byl v tomto případě jiný způsob řízení pohybů rámů s pokovovanými součástmi než původní, každopádně však výrazně efektivnější. A díky uplatnění zkušeností s programováním PLC a ostatních automatizačních prvků, také značně spolehlivější a robusnější.

Program komunikuje s galvanizačními zdroji, údaje zobrazuje na obslužném terminálu a umožňuje jejich archivaci. Chybové stavy pohybových mechanizmů jsou ošetřeny a zobrazovány, aby bylo usnadněno jejich hledání a odstraňování.

PLC:
CJ1M
Servopohony:
X-Drive
CJ1W-NC213
Terminály:
NS5

LIMASOFT s.r.o. - měření, průmyslová automatizace, programování PLC, prodej a aplikace prvků OMRON a průmyslových robotů YAMAHA